Otwarcie sklepu ZrobToLepiejSam.pl 4

Koszyk

Przecięcie wstęgi.

Bardzo miło mi jest poinformować o otwarciu sklepu na stronie ZrobToSam.pl!  Jest to wydarzenie dość duże dla mnie, ponieważ tak jak w innych projektach, zrobiłem to sam. Było to sporo pracy od strony technicznej i o wiele przyjemniej jest mi patrzeć, że wszelkie wtyczki są zainstalowane i skonfigurowane prawidłowo i działają. Internet i informatyka to kolejna dziedzina, w której bardzo wiele można zrobić samemu. Wiele systemów i rozwiązań jest dostępnych za darmo. A ilość wiedzy jest nieograniczona. Jeżeli Twoim marzeniem jest zrobić super stronę internetową, wspaniałą aplikację lub masz pomysł jak zmienić internetowy świat na lepsze to nie wahaj się tylko zacznij to robić! Wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Pomoc majsterkowiczom.

Główną ideą sklepu jest pomoc majsterkowiczom. Projekty są zróżnicowane jeżeli chodzi o poziom trudności. To jak coś postrzegamy zależy też od naszego doświadczenia. Doskonały mechanik może mieć problemy z pracami stolarskimi. Doskonały stolarz może mieć problemy z mechaniką. To jest kwestia doświadczenia jakie się posiada. Doświadczenie zdobywa się podczas praktyki. Każdy z nas musi się najpierw nauczyć danej umiejętności, żeby się nią zacząć posługiwać. Dlatego pomimo, że zachęcam wszystkich do robienia całych projektów samemu, to jednak każdy musi mieć szansę na nauczenie się tego. W tym celu powinien mieć dostęp do pracy częściowo wykonanej i trenować przez jej dokończenie. Dlatego postanowiłem udostępniać możliwość zakupu przydatnych elementów projektów.

Sprawy finansowe.

Żeby być z Wami całkowicie transparentnym to chce wyjaśnić parę spraw związanych z finansowaniem. Jest to strona poświęcona majsterkowaniu i samodzielnemu wykonaniu prac. Dlatego otwarcie sklepu może być niespójne z wizerunkiem takiej strony. Dlaczego więc zdecydowałem się udostępniać takie materiały odpłatnie?

Pierwsza idea jest taka, żeby Was zachęcić w pierwszej kolejności do próby samodzielnego wykonania. Wiadomo, że jeżeli mogę coś zrobić za darmo samemu to nie będę kupował.

Druga idea jest taka, że nie szanujemy rzeczy, które otrzymujemy za darmo. Dość łatwo można zebrać całe stosy planów i schematów, które magazynujemy i nigdy nie realizujemy. Jeżeli jednak za coś zapłacimy to już szkoda jest to porzucić. Łatwiej się mobilizujemy do wykonania projektu.

Sprawą oczywistą jest to, że projekty umieszczane na tej stronie całkowicie sam finansuję i mój skromy domowy budżet nie pozwala na wykonanie wielu projektów. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone w 100% na rozwój strony i tworzenie nowych artykułów. Jeżeli więc jesteś osobą, która chce wesprzeć takie działania to jest to możliwość udzielenia wsparcia.

Zapraszam Was do odwiedzania sklepu. Pamiętajcie, że w komentarzach możecie pisać co jest Wam potrzebne i inne uwagi na temat strony.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 komentarzy do “Otwarcie sklepu ZrobToLepiejSam.pl

 • John Wayne

  Pomysł ciekawy. Taki amerykański. Tam to doskonale funkcjonuje. Ciekawe czy u nas się uda. Osobiście bym kupił dobry projekt fotela adirondack, w którym siedzi się swobodnie i wygodnie. Podkreślam “dobry” ponieważ pracuję w tej branży i wiem co to znaczy zaprojektowanie wymiarów, kątów, kształtów w meblu – szczególnie typy stół/krzesło. Projekt to jedno, a test prototypu to drugie 🙂
  Masz komercyjnego Sketchupa z eksportem rozkroju desek/płyt?

  • Marek Smoczek Autor wpisu

   Odpowiem od końca :). Nie mam możliwości eksportu ze Sketchupa. Właśnie jak pomysł wypali to będę inwestował w oprogramowanie. Może nawet w Autocad czy Inventor. Dobrze się w nich pracuje, ale są strasznie drogie. Mam nadzieję, że styl się przyjmie, bo póki co to do takich rzeczy mają dostęp tylko osoby mówiące/czytające po angielsku i płacące w dolarach. A Polacy też potrafią :). Fotel fajny i w internecie widzę sporo rysunków. A czy są wygodne to nie wiadomo dopóki się na nich nie usiądzie. Pracujesz w branży projektowej czy wykonujesz meble? Może kiedyś podejmę się wykonania tego fotela bo ładnie wygląda. Na pewno wtedy będzie opis i rysunki. No i oczywiście testy i odczucia.

   Pozdrawiam.

   • John Wayne

    Pracuję na styku projektu i produkcji..
    Dobry adirondack jest super wygodny o czym miałem okazję przekonać się własnodupnie. Mebel typu leniwiec – rozsiadasz się z piwem i podziwiasz np. ogród. I to jest prostota i tajemnica tego mebla – musi być naprawdę dobrze zaprojektowany aby był super wygodny.
    Dlatego moja powyższa uwaga – na Zachodzie ludzie kupują projekt, budują i komentują czy jest to dobra, praktyczna, wygodna rzecz. A u nas nie ma właśnie takiego produktu, a w konsekwencji nie ma komentarzy :).

    • Marek Smoczek Autor wpisu

     No na pewno warto taki spróbować zrobić. Zwłaszcza, że sezon się zbliża :). Muszę sobie zorganizować piłę stołową do takich projektów. Albo zrobić porządną prowadnicę do ręcznej piły tarczowej. Do tego wyrzynarkę. Wygooglowałem, że ten fotel ma już wiele rozwiązań i wzorów. Jest co testować. Mam nadzieję, że uda mi się zająć tym tematem. Zwłaszcza, że to jest wyzwanie, biorąc pod uwagę kąty i łuki. Oczywiście będzie też pełna relacja z budowy i testów :).

     Pozdrawiam.